ოთარ ფაცაცია ოთარ ფაცაცია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-05-1929

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №67 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (28-06-1994 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №67 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის ცელულოზისა და ქაღალდის მრეწველობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ინჟინერ-ეკონომისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1995 - )
  • საქართველოს რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი (1993 - 1995)
  • ზუგდიდის გამგებებლი (1992 - 1993)
  • საწარმოო გაერთიენბა "საქქაღალდმრეწვი'ს გენერალური დირექტორი (1984 - 1992)
  • ენგურქაღალდკომბინატის დირექტორი (1965 - 1984)
  • საქარელოს კომპარტიის ზუგდიდის სამრეწველო-საწარმოო ზონის პარტკომის მდივანი, მეორე მდივანი (1963 - 1965)
  • საქართველოს კომპარტიის ზუგდიდის რაიონული კომიტეტის საორგანიზაციო განყოფილების ინსტრუქტორუი, მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1959 - 1563)
  • ენგურქაღალდკომბინატის ნორმადარი, საგეგმო განყოფილების ინჟინერ-ეკონომისტი, ქაღალდის წარმოების ინჟინერი, საფაბრიკო კომიტეტის თავმჯდომარე (1956 - 1958)
  • ქ. ლენინგრადის ქაღალდის წარმოების ტექნოლოგიური ინსტიტუტი (1949 - 1955)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (28-04-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ჩინეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)