ბესარიონ ფაჩუაშვილი ბესარიონ ფაჩუაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-09-1955

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (12-01-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებეთა აკადემიის ა. რაზმაძის სახ. თბილისის მათემატიკის ინსტიტუტის ასპირანტი, მეცნიერ თანამშრომელი (1977 - )

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (02-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (16-02-1993 - 25-11-1995)