ასლან ფაღავა ასლან ფაღავა
  • დაბადების თარიღი
  • 12-11-1961

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და საავტომობილო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის უზენაესი საბჭოს აპარატის მთავარი სპეციალისტი (1992)
  • ხელვაჩაურის რ-ნის კოოპერატორთა გაერთიანების თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • კოოპერატივ ნექტარის თავმჯდომარე (1988 - 1989)
  • ხელვაჩაურის რ-ნის ჩაისუბნის საშ. სკოლის პედაგოგი (1980 - 1988)
  • ბათუმის მანქანათმშენებელი ქ-ნის მუშა (1977 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)