მელორ ტყეშელაშვილი მელორ ტყეშელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-09-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერია, ვიცე-მერი, მუნიციპალიტეტის პრემიერის მოადგილე, მერიის ვაჭრობის, მომსახურეობისა და სამომხმარებლო ბაზრის რეგულირების საქალაქო სამსახურის უფროსი (1993 - 1999)
  • თბილისის საქალაქო საბჭოს საზოგადოებრივი კვებისა და საცალო ვაჭრობის სამმართველოს უფროსი (1991 - 1993)
  • გაერთიანება სპორტ-კულტ-საქონლის საცალო-საბითუმო ვაჭრობის გენერალური დირექტორი (1989 - 1991)
  • ცეკავშირის გამგეობის საზოგადოებრივი კვების სამმართველოს უფროსი (1989)
  • ქალაქ თბილისის აღასკომის საზოგადოებრივი კვების სამმართველოს უფროსი (1988 - 1989)
  • საქსპოტვაჭრობის გენერალური დირექტორი (1982 - 1988)
  • საქკულტსამეურნეო საბითუმო ვაჭრობის ბაზის მმართველი (1979 - 1982)
  • ქალაქ რუსთავის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის ვაჭრობის განყოფილების გამგე, სამმართველოს უფროსი (1971 - 1979)
  • საქვაჭრობის მმართველის მოადგილე (1970 - 1971)
  • საქტანსაცმელ ვაჭრობა, მთავარი საქონელმცოდნე (1969 - 1970)
  • „საქვაჭრობის„ ბაზა, ელექტრო-მექანიკოსი, მეკუჭნავე, საწყობის გამგე, საქონელმცოდნე, მმართველის მოადგილე (1961 - 1969)
  • ქალაქ თბილისის „ბიბკოლექტორი“ მუშა (1957 - 1960)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ტურიზმის, რეკრეაციის, ვაჭრობისა და მომსახურების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-06-2000 - 22-04-2004)