ვახტანგ ტალახაძე ვახტანგ ტალახაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-08-1955

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ნახევარგამტარები და დიელექტრიკები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1995 - )
  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • პარლამენტის წევრი (1992 - 1995)
  • ეროვნული კონგრესის წევრი (1991 - 1992)
  • ავტომატიკის ინსტიტუტის უფროსი ინჟინერი (1986 - 1989)
  • მართვის სისტემების ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1983 - 1986)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სპირანტი (1980 - 1983)
  • ავტომატიკის ინსტიტუტის ინჟინერი (1979 - 1980)
  • საწარმოო გაერთიანების ელექტრომემონტაჟე (1977 - 1979)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (07-07-1998 - 08-06-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 07-07-1998)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)
  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)

კომისია

  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)