რეზო სუჯაშვილი რეზო სუჯაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-04-1953

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყაზბეგი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყაზბეგი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეღვინეობის ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველო-ამერიკის ერთობლივი საწარმოს „ჩალს-ვაინსის“ დირექტორი (1994 - 1999)
  • ფირმა „სამების“ ღვინომომარაგების საამქროს უფროსი, მთავარი ტექნოლოგი (1994)
  • ჩამომსხმელი საამქროს უფროსი (1984 - 1994)
  • ჩამომსხმელი საამქროს უფროსი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1983 - 1984)
  • „სამტრესტის“ საგარეჯოს სამარკო და საექსპორტო ღვინის ქარხნის ინჟინერ-ტექნოლოგი (1980 - 1983)
  • თბილისის შამპანურის ქარხნის ტექნიკური კონტროლიორი (1976 - 1980)
  • თბილპურის N5 პურის ქარხნის სტაჟიორი (1976)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1974 - 1975)
  • მცხეთის სასურსათო კომბინატ „ცეკავშირის“ საამქროს ოსტატი (1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 06-12-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    დსთ-ის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (24-03-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)