ჟორა სნხჩიან ჟორა სნხჩიან
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ნინოწმინდა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • რაიონული გაზეთის რედაქტორის მოადგილე (1989 - 1992)
  • საქართველოს კპ ბოგდანოვკის რაიკომის ინსტრუქტორი, გან-ის გამგე (1979 - 1989)
  • საქართველოს ალკკ ბოგდანოვკის რაიკომის მეორე მდივანი (1976 - 1979)
  • ს. ჯიგრაშენის საშუალო სკოლის მასწავლებელი (1973 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (30-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)