ასლან სმირბა ასლან სმირბა
  • დაბადების თარიღი
  • 15-11-1959

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბათუმი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემია
  • სპეციალობა
  • გემწამყვანი

სამუშაო გამოცდილება

  • შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოება „საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს“ გენერალური დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი (1999)
  • ბათუმის მერი (1998 - 1999)
  • ბათუმის მერის მოვალეობის შემსრულებელი (1997 - 1998)
  • სახაზინო მუნიციპალური საწარმო „ბათუმის საზღვაო სავაჭრო ნავსადგურის“ უფროსი (1996 - 1999)
  • ბათუმის პირველი ვიცე-მერი (1996 - 1997)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს უფროსის პირველი მოადგილე (1995 - 1997)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს უფროსის მოადგილე (1993 - 1995)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს სოციალური განვითარების სამსახურის უფროსი (1992 - 1993)
  • ბათუმის საზღვაო სავაჭრო ნავსადგურის კაპიტნის სამსახურის ცვლის კაპიტანი (1985 - 1992)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნო გემების კაპიტნის მეოთხე, მესამე, მეორე თანაშემწე (1981 - 1985)
  • ბათუმის საზღვაო სავაჭრო ნავსადგური, კამიტნის სამსახურის ცვლის კაპიტანი (1980 - 1981)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს პირველი კლასის მატროსი (1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 24-11-2000)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)