ზაზა სიხარულიძე ზაზა სიხარულიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-04-1960

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ღვთისშვილთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის სოციალური საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე (1992 - )
  • სრულიად საქართველოს ღვთისშვილთა კავშირის პრეზიდენტი) (1989)
  • საქართველოს ღვთისშვილთა კავშირის თავმჯდომარე (1989 - 1992)
  • საქართველოს მოცნიერებათ აკადემიის აღმოსავლეთმცოდნეობის ინსტიტუტის სამიტოლოგიის განყოფილების მეცნიერ-თანამშრომელი (1985 - 1989)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 25-11-1995)