მაია სიმონიძე მაია სიმონიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-02-1961

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის ნ. მუსხელიშვილის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკერვალო ნაკეთობათა ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქუთაისის სააქციო საზოგადოება „იმერეთი“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1995 - 1999)
  • ქუთაისის სამკერვალო ფაბრიკა, სააქციო საზოგადოება „იმერეთი“, დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი (1994 - 1995)
  • ს.მ. კიროვის სახელობის ქუთაისის საწარმოო სამკერვალო გაერთიანების ტექნიკური კონტროლის განყოფილების უფროსი (1992 - 1994)
  • ს.მ. კიროვის სახელობის ქუთაისის სამკერვალო გაერთიანების შრომა-ხელფასის განყოფილების ინჟინერი (1990 - 1992)
  • საქართველოს ალკკ ქუთაისის ლენინის რაიონული კომიტეტის მეორე მდივანი (1989 - 1990)
  • ს.მ. კიროვის სახელობის სამკერვალო გაერთიანების პარტიული კომიტეტის მდივანი (1988 - 1989)
  • საქართველოს ალკკ ქუთაისის ლენინის რაიონული კომიტეტის მდივანი (1986 - 1988)
  • კომკავშირული ორგანიზაციების განყოფილების გამგე (1985 - 1986)
  • ს.მ. კიროვის სახელობის ქუთაისის საწარმოო სამკერვალო გაერთიანების სათაო საწარმო, კომკავშირის კომიტეტის წევრი (1984 - 1985)
  • ს.მ. კიროვის სახელობის ქუთაისის საწარმოო სამკერვალო გაერთიანების სათაო საწარმო, ბრიგადის ოსტატი (1983 - 1984)
  • ს.მ. მიხაილოვიჩ კიროვის სახელობის ქუთაისის საწარმოო სამკერვალო გაერთიანების სათაო საწარმო, მზანაწარმის კონტროლიორის მოსწავლე (1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (17-04-2003 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის მდივანი (04-02-2002 - 18-11-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (16-10-2001 - 04-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-11-1999 - 16-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 27-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2000 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (07-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი სამუშაო ჯგუფის აპარატი - მოწვეული სპეციალისტი (10-07-2000 - 07-12-2000)