ავთანდილ სილაგაძე ავთანდილ სილაგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-02-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ცაგერი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტი

სამუშაო გამოცდილება

  • თსუ-ის პრორექტორი ეკონომიკური განათლების დარგში (ადმინისტრაციული გადაწყვეტილებების უფლებამოსილების გარეშე) (2004 - )
  • თსუ-ის პრორექტორი ეკონომიკური განათლების დარგში (1998 - 2004)
  • საქართველოს სახელმწიფო ქონების მართვის მინისტრი (1992 - 1998)
  • საქართველოს კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდ მასწავლებელი, დოცენტი, პროფესორი, დეკანი (1980 - 1992)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2001)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2004 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი კომისია - კომისიის წევრი (26-10-2004 - 26-01-2005)
  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 15-03-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (23-02-2007 - 02-03-2007)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (15-05-2004 - 07-06-2008)