გიორგი სალაყაია გიორგი სალაყაია
  • დაბადების თარიღი
  • 10-07-1970

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • რუსთავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „საქცემენტის“ გენერალური დირექტორი (2002 - 2003)
  • სს „რუსთავცემენტის“ დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე (2000 - 2003)
  • შპს „ინტერპასის“ კომერციული დირექტორი (1999 - 2000)
  • სგ „აზოტის“ გენერალური დირექტორის მრჩეველი-კოორდინატორი მშენებლობისა და არქიტექტურის დარგში, გენერალური დირექტორის მოადგილე, კოსმეტიკური ფანქრების ქ-ის დირექტორი (1995 - 2000)
  • ტრესტი N2 „საქსათბობმშენის“ სპეც. სამშენებლო სამონტაჟო სამმართველოს ბრიგადირი, ამწყობი-მემონტაჟე, მშენებელი ოსტატი, უფროსი სამუშაოს მწარმოებელი, მთავარი ინჟინრის მოადგილე - ტექნიკური გან-ის უფროსი, მთავარი ინჟინერი (1990 - 1995)
  • თბილისის ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტი (1987 - 1992)
  • სგ „ელვას“ ქარხანა „ჰიდრომეტხელსაწყოს“ მღარაცის მოსწავლე, მე-2 თანრიგის მღარავი (1985 - 1986)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (29-09-2004 - 10-02-2006)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 29-09-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 20-02-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)