ნოდარ საბანიძე ნოდარ საბანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-08-1956

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ლითონსაჭრელი ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ექსპერტიზისა და სპეც.გამომკვლევი ვენტრის დირექტორის თანაშემწე (1999)
  • ს. ლახამულის საკრებულოს გამგებელი (1991 - 1998)
  • მესტიის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს ინჟინერი, უფროსი (1988 - 1991)
  • ლახამულის საბჭოთა მეურნეობის ინჟინერ-მშენებელი (1984 - 1988)
  • ბეჩოს საბჭოთა მეურნეობის ინჟინერ-მშენებელი (1981 - 1984)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1975 - 1981)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მოსამზადებელი გან-ის მსმენელი (1974 - 1975)
  • ლახამურას კოლმეურნეობის წევრი (1973 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)