ვახტანგ რჩეულიშვილი ვახტანგ რჩეულიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1954

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (28-09-2000 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სოციალისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №7 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩუღურეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მშვიდობის დაცვის კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (1987 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდიუმთან არსებული საზოგადოებრივ მეცნიერებათა დარგში სამეცნიერო ცენტრის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1985 - 1987)
  • საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის უცხოეთთან ურთიერთობის გან-ის ინსტრუქტორი (1984 - 1985)
  • საქართველოს კომკავირის ცკ ლექტორთა ჯგუფის ხელმძღვანელი (1982 - 1984)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ელექტრომანქანების კათედრის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1980 - 1981)
  • ძეგლთა დაცვის მთავარი სამმართველოს კვლევის ფიზიკური და ქიმიური მეთოდების ლაბორატორიის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1977 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 05-10-2000)
  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის წევრი (27-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    სსკ (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    PABSEC - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)