სერგო რუხაძე სერგო რუხაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1931

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მევენახეობა და მეხილეობა-მებოსტნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კოლმეურნეობათა საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, მთავარი სამმართველოს უფროსი, აგრარული კავშირის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, თავმჯდომარის მ. შ. (1989 - )
  • საქაგრომრეწვის მთავარი სამმართველოს უფროსი (1986 - 1988)
  • საქართველოს ხილბოსტნეულის მეურნეობის მინისტრის მოადფილე (1983 - 1985)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე (1981 - 1983)
  • საქართველოს სახელმწიფო საგეგმო კომიტეტის სოფლის მეურნეობის გან-ის უფროსი (1975 - 1981)
  • საქართველოს საფლის მეურნეობის ეკონომიკისა და ორგანიზაციის ს/კ ინსტიტუტში სხვადასხვა თანამდებობებზე (1966 - 1975)
  • საქართველოს მიწათმოქმედების ს/კ ინსტიტუტში სხვადასხვა თანამდებობებზე (1956 - 1966)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ასპირანტი (1953 - 1956)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი

დამატებითი ინფორმაცია

საპატიო ნიშვის ორდენი

კომისია

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)