კახაბერი რუსია კახაბერი რუსია
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1966

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სენაკი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სუბტროპიკული კულტურების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქალაქ სენაკის გამგებელი (2002 - 2003)
  • სენაკის ხალიჩების კომბინატის სამეთვალყურეო საბჭოს სახელმწიფოს წარმომადგენელი (1996 - 2003)
  • სენაკის ხალიჩების კომბინატის დირექტორი (1992 - 1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (03-09-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის მდივანი (24-04-2004 - 03-09-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-12-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 21-12-2005)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 22-03-2005)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (04-05-2004 - 07-06-2008)