ზაზა რევიშვილი ზაზა რევიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-07-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (10-10-2006 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • კანონიერების დაცვის გენერალური ინსპექციის წამყვანი სპეციალისტი (2004 - 2005)
  • შინაგან საქმეთა ორგანოები (1991 - 1992)
  • „საქტელეფილმის“ ინჟინერი (1989 - 1991)
  • კოოპერატივ „გიდროს“ მეთუნუქე (1989)
  • შინაგან საქმეთა ორგანოები (1987 - 1998)
  • რადიო-ტელეცენტრის დეკორაციების დამდგმელი (1984 - 1986)
  • სამშენებლო სამმართველო N3, მუშა (1981 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (20-10-2006 - 07-06-2008)