მამული ჟღენტი მამული ჟღენტი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-05-1937

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ინჟინერ-მშენებელი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • ბათუმის აღმასკომის სარემონტო-სამშენებლო სამმართველოს უფროსი (1981 - 1991)
  • აჭარის სარემონტო სამშენებლო სამმართველოს მთავარი ინჟინერი (1963 - 1981)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს №5 ტრესტის მე-2 სამშენებლო სამმართველოს მუშა, ბრიგადირი, ათისთვი, ოსტატი, მშენებელი (1958 - 1963)
  • აჭარის მრეწვსაბჭოს მუშა (1956 - 1958)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 27-03-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)