თეიმურაზ ჟორჟოლიანი თეიმურაზ ჟორჟოლიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-09-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 24-11-2006)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ინვალიდების სოციალური დაცვის სამმართველოს უფროსი (2000 - 2004)
  • ბავშვთა სნეულებათა პროპედევტიკის კათედრის ასისტენტი (1991 - 2000)
  • ბავშვთა სნეულებათა პროპედევტიკის კათედრის უფროსი ლაბორანტი (1985 - 1991)
  • ბავშვთა 23-ე პოლიკლინიკის პედიატრი (1982 - 1983)
  • კლინიკური ორდინატურა-ფტიზიატრია (1979 - 1981)
  • სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი (1973 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 24-11-2006)
  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის თავმჯდომარე (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 24-11-2006)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 24-11-2006)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 24-11-2006)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 24-11-2006)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 24-11-2006)