თეიმურაზ ჟორჟოლიანი თეიმურაზ ჟორჟოლიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-01-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კონსერვატიული (მონარქისტული) პარტიის თავმჯდომარე (1988 - )
  • საქართველოს თეატრალური საზოგადოება (1979 - 1986)
  • კომკავშირის ისტორიის მუზეუმის გან-ის გამგე (1976 - 1979)
  • საქართველოს ალკკ ცკ ინსტრუქტორი (1975 - 1976)
  • კოდის საშუალო სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)