არნოლდ ჟვანია არნოლდ ჟვანია
  • დაბადების თარიღი
  • 30-07-1947

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (07-12-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩხოროწყუ

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქსოვის ტექნოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბაქოს უმაღლესი პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, აპარატის უფროსი (1999)
  • ჩხოროწყუს გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1999)
  • მოქალაქეთა კავშირის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1993 - 1996)
  • ჩხოროწყუს რაიკომის პირველი მდივანი (1987 - 1991)
  • ჩხოროწყუს რაიკომის მეორე მდივანი (1985 - 1987)
  • ჩხოროწყუს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1980 - 1985)
  • ჩხოროწყუს კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1978 - 1980)
  • ჩხოროწყუს ალკკ რაიკომის მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1975 - 1979)
  • აბრეშუმის საწარმოო გაერთიანების ალკკ კომიტეტის მდივანი (1973 - 1975)
  • თბილისის აბრეშუმის საწარმოო გაერთიანების ინჟინერი (1970 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2001 - 20-03-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 15-05-2000)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    სამანდატო და ეთიკის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (21-05-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    სარეგლამენტო და პროცედურის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (15-05-2000 - 21-05-2001)