ნათელა პატარქალიშვილი ნათელა პატარქალიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 11-08-1940

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის უცხო ენათა პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ინგლისური ენა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო კანცელარია, სახელმწიფო ჯილდოების, პრემიებისა და საპატიო წოდებების მინიჭების ჯგუფი, მთავარი სპეციალისტი (1996)
  • საქართველოს სახელმწიფოს მეთაურის აპარატი, მთავარი სპეციალისტი (1995)
  • საქართველოს არქიტექტურისა და მშენებლობის სამინისტრო, მთავარი სპეციალისტი (1991 - 1994)
  • საქართველოს უმაღლესი საბჭოს დაჯილდოების განყოფილება, მთარგმნელი-სტილისტი (1986 - 1990)
  • საქართველოს კპ გლდანის რაიკომი, საერთო განყოფილების გამგე (1980 - 1986)
  • საქართველოს კომკავშირის ცენტრალური კომიტეტი, მთარგმნელი, ინსტრუქტორი (1970 - 1979)
  • თბილისის 111-ე საშ. სკოლის ინგლისური ენის მასწავლებელი (1964 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (03-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის მდივანი (25-12-2003 - 03-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 25-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის მდივანი (20-03-2000 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 20-03-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)