მურმან ომანიძე მურმან ომანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 07-11-1938

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (20-03-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №20 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტრანსპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე (1990 - 1991)
  • საქართველოის იურისტთა კავშირის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1989 - 1990)
  • საქართველოს სოფლის მშენებლობის და მშენებლობის სამინისტროს მთავარი სამმართველოს უფროსი, საქმეთა მმართველი (1984 - 1989)
  • ტრესტი "საქ. სათბურტრესტი" იურიდიული სამმართველოს უფროსი (1979 - 1984)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის დეკანი (1977 - 1989)
  • ლენინგრადის სატრანსპორტო მთავარი სამმართველოს იურიდიული განყოფილების უფროსი, გენერალური დირექტორის მოადგილე (1974 - 1977)
  • ლენინგრადის და ლენინგრადის ოლქის სამშენებლო ტერიტორიული მთავარი სამმართველოს იურისტკონსულტი (1967 - 1973)
  • საკავშირო პოლიტექნიკური ინტიტუტის სტუდენტი (1963 - 1967)
  • საქართველოს რესპუბლიკის დოსააფის უფროსი ტექნიკოსი (1958 - 1963)
  • კიევის სამხედრო სასწავლებლის კურსანტი (1955 - 1957)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (03-05-1995 - 25-11-1995)