ვაჟა ოთარაშვილი ვაჟა ოთარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-11-1955

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყაზბეგი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მართვის ავტომატიზირებული სისტემები
  • სპეციალობა
  • მართვის ავტომატიზირებული სისტემები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მართვის ავტომატიზირებული სისტემების კათედრის მეცნიერ-თანამშრომელი (1982 - 1992)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის სამინისტროს მართვის ავტომატიზირებუი სისტემების სპეციალური საკონსულტაციო ბიუროს უფროსი ინჟინერი (1977 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)