რევაზ ნოდარიშვილი რევაზ ნოდარიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-03-1936

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • ონის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1992 - 1999)
  • „საქგვირაბმშენის“ მუშა (1991)
  • საქალაქო კომპარტიის ონის რაიკომის პირველი მდივანი (1989 - 1991)
  • სახალხო დეპუტატების ონის რაიონული საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1986 - 1989)
  • სახალხო დეპუტატების ონის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1974 - 1986)
  • ონის ავტოსატრანსპორტო საწარმოს დირექტორი, საქართველოს საავტომობილო ტრანსპორტის სამინისტრო (1961 - 1974)
  • ჩორდის ბარიტის მაღაროთა სამმართველო "საქსამთოქიმმშენის" ტრესტი, ტრანსპორტის უფროსი (1960 - 1961)
  • თბილისის საავიაციო ქარხანა, ინჟინერ-ტექნოლოგი (1960)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

საპატიო წოდება

  • საპატიო ნიშნის ორდენი (01-01-1978)
  • მედალი „მამაცური შრომისათვის“ (01-01-1969)
  • მედალი „ყამირი მიწების ათვისებისათვის“ (01-01-1957)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 09-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (02-06-2000 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 02-06-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (15-04-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 04-07-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 15-04-2002)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)