მაკარ ნიკოლაიშვილი მაკარ ნიკოლაიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-06-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (18-07-2001 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ოზურგეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • დიპლომისაქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობათა და ჰიდროელსადგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ფირმა „ტაოს“ დირექტორი (1992 - 2001)
  • სახელმწიფო კონცერნი საქავეჯმრეწვის უფროსის მოადგილე (1991 - 1992)
  • თბილისის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის მშენებლობის გან-ის უფროსი (1989 - 1991)
  • საქაგრომრეწვის კაპიტალური მშენებლობის მთავარი სამმართველოს წამყვანი ინჟინერი (1986 - 1989)
  • საქართველოს საგეგმო კომიტეტის საქმეთა მმართველის მოადგილე (1986)
  • საქართველოს კპ მახარაძის რაიკომის მეორე მდივანი (1981 - 1986)
  • საქართველოს კპ მახარაძის რაიკომის მდივანი (1977 - 1981)
  • მშენებლობის სამინისტროს N10 ტრესტის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1975 - 1977)
  • თბილისის პოლიტექნიკური ტექნიკუმის დირექტორის მოადგილე (1975)
  • თბილისის პოლიტექნიკური ტექნიკუმის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1973 - 1975)
  • მშენებლობის სამინისტროს მე-17 ტრესტის N1 სამშენებლო სამმართველოს სამუშაოთა მწარმოებელი (1971 - 1973)
  • შუა ურალის მშენებლობის მთავარი სამმართველოს სამუშაოთა მწარმოებელი (1969 - 1971)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი შრომითი მამაცობისათვის 1981 წ.

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-08-2001 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი არაბული ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)