ნუგზარ ნადარაია ნუგზარ ნადარაია
  • დაბადების თარიღი
  • 26-02-1945

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხობი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კპ აჭარის საოლქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1986 - 1991)
  • საქართველოს კპ ხობის რაიკომის პირველი მდივანი (1975 - 1986)
  • საქართველოს ცკ-ის სოფლის მეურნეობის გან-ის ინსტრუქტორი, საორგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი (1974 - 1975)
  • საქართველოს საბჭოთა მეურნეობების სამინისტროს განყოფილების გამგე, სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1970 - 1974)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის ასპირანტი (1967 - 1970)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის სამინისტროს ტრესტ ჩაიგრუზიას თბილისის ჩაის საწონი ფაბრიკის საკონსტრუქტორო ბიუროს ინჟინერ-ეკონომისტი (1967)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის თავმჯდომარე (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)