მიხეილი მჭედლიძე მიხეილი მჭედლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-07-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გლდანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტის რედაქტორი, გან-ის გამგე, სპეციალური კორესპონდენტი, პასუხისმგებელი გამომშვები, საკუთარი კორესპონდენტი (1983 - 1993)
  • გაზეთ სახალხო განათლების კორესპონდენტი, გან-ის გამგის მ. შ. (1981 - 1983)
  • გაზეთ სოფლის ცხოვრების პასუხისმგებელი მდივნის მოადგილე (1980 - 1981)
  • მთავლიტის რედაქტორი (1979 - 1980)
  • გაზეთ სახალხო განათლების კორესპონდენტი (1975 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)