ზურაბ მსხვილიძე ზურაბ მსხვილიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1944

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბაღდათი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის მილიციის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე

სამუშაო გამოცდილება

  • დაზვერვის მთავარი სამმართველოს უფროსი (1995 - 1999)
  • სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1995)
  • განსაკუთრებულ საქმეთა უფროსი ინსპექტორი (1994 - 1995)
  • მილიციის უფროსი (1991 - 1992)
  • სისხლის სამართლის სამძებრო სამსახურის უფროსი (1986 - 1990)
  • აჭარის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოპერაციული სამსახური, ინსპექტორი, უფროსი ინსპექტორი, განყოფილების უფროსი (1974 - 1983)
  • საკოლმეურნეობათაშორისი სამშენებლო საბჭო, მძღოლი, დისპეტჩერი, ფარეხის გამგე (1967 - 1974)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • მედალი „მხედრული მამაცობისათვის“ (01-01-1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)