ნოდარ მოდებაძე ნოდარ მოდებაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-11-1950

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ძირითადი ორგანული და ნავთობქიმიური სინთეზის ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სავალდებულო სამსახური საბჭოთა კავშირის არმიაში (1976 - 1978)
  • საბჭოთა კავშირის ნაკრების წევრი თავისუფალ ჭიდაობაში (1968 - 1980)
  • საქართველოს ნაკრების წევრი თავისუფალ ჭიდაობაში (1966 - 1982)

საპატიო წოდება

  • ევროპის ჩემპიონი (01-01-1973)
  • მსოფლიო თასის გათამაშების ოქროს მედალი (01-01-1974)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1977)
  • სტუდენტთა მსოფლიო თამაშების ოქროს მედალი
  • სსრკ სპორტის ოსტატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)