მერაბ მეტრეველი მერაბ მეტრეველი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-09-1953

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უ ნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქაგრომშენის შრომისა და ხელფასების გან-ის უფროსი (1981 - 1992)
  • სასოფლო მშენებლობის სამინისტროს მე-12 ტრესტის უფროსი ინჟინერი (1979 - 1981)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1976 - 1978)
  • ტექსაინვენტარიზაციო ბიუროს ინვენტარიზატორი (1974 - 1976)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სამინისტროს სამშენებლო სამმართველოს მუშა (1971 - 1974)
  • ტექსაინვენტარიზაციო ბიუროს ინვენტარიზატორი (1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)