ლევან მესხი ლევან მესხი
  • დაბადების თარიღი
  • 12-05-1954

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბირთვული ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მდივანი (1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბირთვული ფიზიკის სამეცნიერო ლაბორატორიის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1981 - 1992)
  • თბილისის ელექტროტექნიკის ინსტიტუტის ინჟინერი (1977 - 1981)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)