ოთარი მენაბდე ოთარი მენაბდე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-05-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლანჩხუთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ცეკავშირის შპს რუსთავკოოპის გენერალური დირექტორი (1997 - 1999)
  • რუსთავის კოოპვაჭრობის დირექტორი (1997)
  • საქავტოვაზმრეწვის გენერალური დირექტორის მოადგილე (1991 - 1997)
  • სახელმწიფო დაწესებულებების მუშაკთა პროფკავშირების თავმჯდომარე (1986 - 1991)
  • ცკ-ის საქმეთა მმართველობის ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგის მოადგილე (1983 - 1986)
  • საზოგადოებრივ მეცნიერებათა აკადემიის მსმენელი (1981 - 1983)
  • ლანჩხუთის ტაიკომის პირველი მდივანი (1976 - 1981)
  • კომკავშირის ცკ-ის ინსტრუქტორი, მეორე მდივანი (1973 - 1976)
  • კომკავშირის ცკ-ის ინსტრუქტორი, პირველი მდივანი (1966 - 1973)
  • საქგიპრომეზის კონსტრუქტორი (1964 - 1966)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 02-12-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი არაბული ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    რეგიონთა ეკონომიკური განვითარების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (02-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)