ირაკლი მელაშვილი ირაკლი მელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-09-1965

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქართული კულტურის ისტირიის კათედრის ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1992)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1984 - 1986)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)