სოსო მეგუთნიშვილი სოსო მეგუთნიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-11-1947

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თელავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თელავის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბაქოს უმაღლესი პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • წინანდლის სოფლის საკრებულოს მდივანი, რაიონის საკრებულოს მდივნის მოადგილე (1991 - 1992)
  • თელავის პარტრაიკომის სოფლის მეურნეობის გან-ის გამგე (1985 - 1991)
  • თელავის პარტტრაიკომის ინსტრუქტორი (1982 - 1985)
  • წინანდლის საჭოთა მეურნეობის პარტკომის მდივანი (1974 - 1980)
  • სამხედტო სავალდებულო სამსახური (1973 - 1974)
  • წინანდლის საბჭოთა მეურნეობის კომკავშირის გათავისუფლებული მდივანი (1970 - 1973)
  • წინანდლის საბჭოთა მეურნეობის მუშა (1966 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)