თეიმურაზ მეგრელიშვილი თეიმურაზ მეგრელიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-01-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა, ტელემექანიკა და კავშირგაბმულობა რკინიგზის ტრანსპორტზე

სამუშაო გამოცდილება

  • დემოკრატიული აღორძინების კავშირი, პოლიტიკური მდივანი (1998 - 1999)
  • სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი, თავმჯდომარის მოადგილე (1995 - 1998)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს ეკ. რეფორმებისა და საფინანსო საბიუჯეტო საკითხთა კომისია, წამყვანი სპეციალისტი (1994 - 1995)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭო, თავმჯდომარის მოადგილე (1993)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სოციალურ-ეკონომიკური ინფორმაციის კომიტეტი, თავმჯდომარე (1992 - 1993)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტრო, შტაბის უფროსი (1991 - 1992)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარის კანცელარიის უფროსი (1991)
  • საქართველოს დამოუკიდებელი კომპარტიის აჭარის საოლქო კომიტეტი, მდივანი (1991)
  • სახალხო დეპუტატთა ხელვაჩაურის რაიონული საბჭოს აღმასკომი, აღმასკომის თავმჯდომარე (1985 - 1991)
  • საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის ადმინისტრაციული ორგანოების განყოფილება, ინსტრუქტორი (1985)
  • საქართველოს კომპარტიის აჭარის საოლქო კომიტეტი, განყოფილების გამგე (1983 - 1985)
  • საქართველოს კომპარტიის აჭარის საოლქო კომიტეტი, ინსტრუქტორი (1981 - 1983)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნო, ინსტრუქტორი (1978 - 1980)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნო, გამოთვლითი მანქანების ტექნიკური მომსახურეობის ჯგუფის ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი (1976 - 1978)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის სამტრედიის განყოფილების კავშირგაბმულობისა და სიგნალიზაციის დისტანცია, კავშირგაბმულობისა და სიგნალიზაციის ელექტრომექანიკოსი, უფროსი ელექტრომექანიკოსი (1972 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (28-12-2002 - 22-04-2004)