ჯემალი მებუკე ჯემალი მებუკე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-01-1951

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 06-11-2001)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ხონის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2014 - 2017)
  • საქართველოს სოციალური დაზღვევის ერთიანი სახელმწიფო ფონდის სამეთვალყურეო საბჭოს თვმჯდომარის მოადგილე (2004 - 2007)
  • დასაქმების სახელმწიფო სამსახურის დირექტორი (2001 - 2004)
  • საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ხონის რაიონული ცენტრის უფროსი (1998 - 1999)
  • ჯანდაცვის მართვის საკოორდინაციო რაიონული ცენტრის დირექტორი (1995 - 1997)
  • ჯანდაცვის რაიონული სახელმწიფო ფონდის ხელმძღვანელი (1995 - 1997)
  • ხონის რაიონისა და რაიცენტრალური საავადმყოფო, მთავარი ექიმი (1982 - 1995)
  • ხონის რაიცენტრალური საავადმყოფოს სისხლის გადასხმის ინსტიტუტის განყოფილების გამგე (1982)
  • ივანდიდის საექიმო ამბულატორიის გამგე (1976 - 1982)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, სტუდენტი (1970 - 1976)
  • მე-13 ტრესტის პირველი სამმართველო, მშენებლობი სამინისტრო, მუშა (1968 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 06-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 06-11-2001)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-11-2000)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 06-11-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 06-11-2001)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 06-11-2001)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის მაჟორიტარი წევრის ბიურო - ბიუროს თანამშრომელი (30-11-2017 - 22-12-2017)
  • arrow
    მოხუცთა და ვეტერანთა საკითხების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-11-2000 - 06-11-2001)