თეიმურაზ მგელიაშვილი თეიმურაზ მგელიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-07-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (14-11-1997 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თიანეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • შეთავსებით თბილისის მთავარი ქირურგი (1991 - 1992)
  • ექსპერიმენტული და კლინიკური ქირურგიის ინსტიტუტის ორგანოთა და ქსოვილთა ტრანსპლანტაციის ლაბორატორიის უფროსი ლაბორანტი, მეცნიერ თანამშრომელი (1979 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის კლინიკური ორდინატორი (1977 - 1979)
  • თელავისცენტრალური საავადმყოფის ექიმი-ქირურგი (1975 - 1977)
  • სამხედრო სამსახური (1973 - 1975)
  • ბათუმის პირველი საავადმყოფოს ექიმი-ქირურგი (1972 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (14-11-1997 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (02-06-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    სპორტისა და ტურიზმის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)