როლანდ მგალობლიშვილი როლანდ მგალობლიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-09-1956

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (17-01-2003 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • რუსთავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ. რუსთავის საკრებულო, თავმჯდომარე (2001 - 2002)
  • ქ.რუსთავის ბიზნეს-ცენტრი სასტუმრო „რუსთავი“, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1996 - 2002)
  • კომუნალური მეურნეობის სამინისტროს სარემონტო სამშენებლო სამმართველოს უფროსი (1988 - 1994)
  • კომუნალური მეურნეობის ქ.რუსთავის სამშენებლო სამმართველოს უფროსი (1985 - 1988)
  • საბინაო მეურნეობის ტრესტი, უფროსი ინჟინერი (1981 - 1985)
  • ამიერკავკასიის მეტალურგმშენის N1 ტრესტი, ოსტატი (1979 - 1981)
  • რუსთავის ქიმიური ბოჭკოს ქარხანა, ზეინკალი (1974 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (04-02-2003 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-05-2003 - 22-04-2004)