ლავრენტი მანაგაძე ლავრენტი მანაგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-10-1944

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქალაქ მოსკოვის ი. სეჩენოვის სახელობის პირველი სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოლოგია-მედიცინის ფაკულტეტის უროლოგიის კათედრის ხელმძღვანელი (1998 - )
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის რექტორი (1991 - 1992)
  • ალექსანდრე წულუკიძის სახელობის უროლოგიის სამეცნიერო-კვლევივითი ინსტიტუტის დირექტორი (1985 - )
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ქირურგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილე სამეცნიერო ნაწილში (1984 - 1985)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ქირურგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ორგანოთა გადანერგვის ლაბორატორიის ხელმძღვანელი (1974 - 1984)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ქირურგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1972 - 1974)
  • საკავშირო სამედიცინო აკადემიის ორგანოთა გადანერგვის ლაბორატორიის უმცროსი მეცნიერ ტანამშრომელი (1970 - 1972)
  • საკავშირო სამედიცინ აკადემიის ორგანოთა გადანერგვის ლაბორატორიის ასპირანტი (1967 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1997)

საპატიო წოდება

  • საპატიო ნიშნის ორდენი (01-01-1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)