მამედ მამედოვი მამედ მამედოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-07-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • აზერბაიჯანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • გარდაბნის რაიონის გამგებლის მოადგილე (1995 - 1999)
  • საქართველოს სოფლის მშენებლობის სამინისტროს მოძრავ მექანიზირებული კოლონა N37, უფროსი (1987 - 1992)
  • საქართველოს სოფლის მშენებლობის სამინისტროს მოძრავ მექანიზირებული კოლონა N37, მთავარი ინჟინერი (1985 - 1987)
  • გარდაბნის მუყაო-რუბეროიდის ქარხნის პროფკავშირების კომიტეტის თავმჯდომარე (1979 - 1985)
  • გარდაბნის მუყაო-რუბეროიდის ქარხნის და გარდაბნის კომუნალური მეურნეობის უფროსი (1979)
  • საქართველოს სოფლის მშენებლობის სამინისტროს მოძრავ მექანიზირებული კოლონა N37, სამუშაოთა მწარმოებელი, უბნის უფროსი (1972 - 1979)
  • დივიზიის შტაბის ოფიცერი (1970 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)