როინ ლიპარტელიანი როინ ლიპარტელიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-09-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მიწადმოქმედთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოფლისა და კვების მრეწველობის სამინისტროს სამმართველოს უფროსი (1991 - 1992)
  • საქართველოს სსრ მინისტრთა საბჭოს სამმართველოს უფროსი (1989 - 1991)
  • საქაგრომრეწვის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1986 - 1989)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მთავარი სპეციალისტი (1983 - 1986)
  • საქართველოს წყალთა მეურნეობისა და მელიორაციის სამინისტროს წამყვანი სპეციალისტი (1980 - 1983)
  • საქართველოს ჰიდროტექნიკისა და მელიორაციის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი, უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1974 - 1980)
  • შსს-ს ტყიბულის არასაუწყებო დაცვის რიგითი მსროლელი (1968 - 1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 27-03-1995)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)