ჯუმბერ კურტანიძე ჯუმბერ კურტანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1944

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბორჯომი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები

სამუშაო გამოცდილება

  • ბორჯომის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - )
  • მე-2 ჩამოსასხმელი ქარხნის დირექტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • ბორჯომის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1982 - 1991)
  • ბორჯომის რაიკოოპერატივის გამგეობის თავმჯდომარე (1976 - 1982)
  • ბორჯომის რაისაბჭოს აღმასკომის საგეგმო კომისიის თავმჯდომარე (1975 - 1976)
  • ბორშომის მშენბანკის რწმუნებული (1973 - 1975)
  • მშენებლობის სამინისტროს სისტემაში ეკონომისტი, საგეგმო გან-ის უფროსი (1968 - 1973)
  • ბორჯომის ცენტრალური შემნახველი სალაროს ბუღალტერი, ინსპექტორი (1964 - 1968)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1963 - 1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მწვანეები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)