ოთარი კოხია ოთარი კოხია
  • დაბადების თარიღი
  • 04-02-1936

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სენაკი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სასოფლო სამეურნეო წარმოების პროცესების მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სენაკის აგროსამრეწველო გაერთიანების დირექტორი (1986 - 1992)
  • თეკლათის მეცხოველეობის სამეურნეობათაშორისო საწარმოს დირექტორი (1977 - 1986)
  • საქცხიმეთერზეთის კოლხიდის ეთერზეთების ქარხნის დირექტორი (1975 - 1977)
  • სამგზავრო ავტიტრანსპორტის პარკის დირექტორი (1972 - 1975)
  • საქსოფლტექნიკის ცხაკაიას გან-ის დირექტორის მოადგილე, მთავარი ინჟინერი (1967 - 1972)
  • საქსოფლტექნიკის ცხაკაიას გან-ის სარემონტო სახელოსნოს გამგე (1962 - 1967)
  • ცხაკაიას ატს-ის უბნის მექანიკოსი (1960 - 1962)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)