ალექსი კობაიძე ალექსი კობაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-09-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დედოფლისწყარო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახ უნივერსირეტი
  • სპეციალობა
  • იურიდიული

სამუშაო გამოცდილება

  • შსს არსებული დაცვის სამმართველოს საორგანიზაციო გან-ბის უფრ.მოადგილე (1990 - 1992)
  • კიროვის რაიონის არასაუწყებო დაცვის გან-ბის უფროსი (1988 - 1990)
  • ქ.თბილისის პირველი მაისის რაიონის შს გან-ბა ინსპექტორი (1986 - 1988)
  • ქ.თელავის შს განყოფილება ინსპექტორი (1985)
  • წ/წყაროს შს განყოფილების გამომძიებელი (1981 - 1985)
  • სახ.ავტოინპექციის სამძებროს ინსპექტორი (1979 - 1981)
  • შსს ათმეთაური (1978 - 1979)
  • ქ.თბილისის სახ. ბანკთა დაცვის პოლიციელი (1972 - 1978)
  • სამხედრო სამსახური (1970 - 1972)
  • სოფ. არხილოსკალოს კოლმეურნეობა (1966 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)