კობა კიკაბიძე კობა კიკაბიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-10-1954

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახ.უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიოფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ი.ბერიტაშვილის სახ.ფიზიოლოგიის ინსტიტუტი. ასპირანტი, მეცნიერ თანამშრომელი (1982 - 1985)
  • რესპ ონკოლოგიური ცენტრი მეცნ.თანამშრომელი (1976 - 1982)

კომისია

  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)