ვახტანგ კვიციანი ვახტანგ კვიციანი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-10-1957

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკური გეოგრაფია

სამუშაო გამოცდილება

  • დემოგრაფიისა და სოციოლოგიური კვლევის ინსტიტუტი, ეკონ. მეცნიერებათა კანდიდატის ხარისხის მაძიებელი (1998 - )
  • საქართველოს ქონების მართვის მინისტრის მოადგილე, თბილისის დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1996 - 1998)
  • თბილისის სახ. ქონების მართვის დეპარტამენტის თავმჯდომარე, მუნიციპალიტეტის ვიცე-პრემიერი (1996)
  • საქ. რესპ. მინისტრთა კაბინეტთან არსებული საქ. რესპ. სოციალური დაცვისა და დემოგრაფიის ერთიანი სახ. ფონდის გენერალური დირექტორი (1993 - 1996)
  • საქართველოს რესპუბლიკის სოციალური დაცვისა და დემოგრაფიის ერთიანი სახ. ფონდის გენერალური დირექტორი (1991 - 1993)
  • სამეცნიერო-საწარმოო ფირმა „ეკოაგროტექნოლოგიის“ ფირმა „საამოს“ დირექტორის მოადგილე (1990 - 1991)
  • თბილისის საფინანსო-ეკონომიკური ტექნიკუმი, მასწავლებელი, ლაბორატორიის გამგე, დაუსწრებელი სწავლების ხელმძღვანელი (1987 - 1990)
  • თბილისის საფინანსო-ეკონომიკური ტექნიკუმი, კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1983 - 1987)
  • საქართველოს გამშვებ-გამმართველი სამმართველო „საქმრეწვგამართვა“, ეკონომისტ-ფინანსისტი (1978 - 1983)
  • „თბილისის სატრანსპორტო გაერთიანება“, მოსამსახურე (1975 - 1976)
  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახ. კომიტეტი, რეჟისორის თანაშემწე (1975 - 1976)
  • ტრესტი საქნავთობგეოლაზიკა (1974)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს პრეზიდენტის მადლობა (01-01-1995)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 26-11-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (07-12-1999 - 26-11-2003)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)