ვალერი კვარაცხელია ვალერი კვარაცხელია
  • დაბადების თარიღი
  • 05-03-1948

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მთაწმინდა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის ფაკულტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქტელერადიოდეპარტამენტის პოლიტიკური მიმომხილველი (1992 - )
  • საქართველოს ტელევიზიის და რადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტის მთავარი რედაქტორი (1983 - 1992)
  • საქართველოს მინისტრთ საბჭოს რეფერენტი (1982 - 1983)
  • თბილისის სახ. უნივერსიტეტის სოციოლოგიის კათდრის მეცნიერ-თნამშრომელი (1975 - 1982)
  • თბილისის სახ. უნივერსიტეტის ფაკულტეტის დღის განყოფილების სტუდენტი (1970 - 1975)
  • წალენჯიხის რაიონის კულტურის სახლის მეთდირექტორი (1965 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)