ვალერი კვარაცხელია ვალერი კვარაცხელია
  • დაბადების თარიღი
  • 19-08-1958

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კალინინის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ტურიზმის, საკურორტო და სასტუმრო მეურნეობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „საქკურორტბანკის“, დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1999)
  • სს „საქკურორტბანკი“, საგარეო ურთიერთობისა და სავალუტო ოპერაციების განყოფილების უფროსი (1996)
  • სს „საქკურორტბანკი“, საგარეო ურთიერთობისა და სავალუტო ოპერაციების განყოფილების მრჩეველი (1995 - 1996)
  • სახელმწიფო კონცერნი „საქკურორტი“, პრეზიდენტის მრჩეველი (1992 - 1995)
  • კურორტი „სქური“, მთავარი ექიმი (1989 - 1992)
  • წალენჯიხის რაიონულ საავადმყოფო, ექიმი-ქირურგი (1985 - 1989)
  • ქ. ფსკოვის საოლქო საავადმყოფო, ექიმი-ქირურგი (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-09-2001 - 05-05-2003)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-01-2000)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (30-10-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ცენტრალური აზიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საპენსიო უზრუნველყოფის, დასაქმებისა და შრომითი ურთიერთობის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (05-05-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპენსიო უზრუნველყოფის, დასაქმებისა და შრომითი ურთიერთობის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-01-2000 - 10-09-2001)
  • arrow
    საპენსიო უზრუნველყოფის, დასაქმებისა და შრომითი ურთიერთობის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)