გელა კვარაცხელია გელა კვარაცხელია
  • დაბადების თარიღი
  • 30-01-1966

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო ელექტრონიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის ქვემო ქართლის სამხარეო ორგანიზაცია, აღმასრულებელი მდივანი (1996 - )
  • ქვემო ქართლის მხარის სახელმწიფო რწმუნებულის აპარატი, კანცელარიის მმართველი (1995 - 1996)
  • რუსთავის ახალგაზრდული ცენტრი, პრეზიდენტი (1992 - 1995)
  • საქართველოს ბავშვთა ფედერაცია, საზოგადოება „პატარა მამულიშვილი“, ეკონომიკური და კომერციული საქმიანობის ცენტრის დირექტორი (1991 - 1992)
  • კომკავშირის საქალაქო კომიტეტი, ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგე (1988 - 1991)
  • საწარმოო გაერთიანება „ქიმბოჭკო“, ელექტრო ზეინკალი (1988)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური, ზემდეგი (1985 - 1987)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1984 - 1985)
  • საწარმოო გაერთიანება „ქიმბოჭკო“, ელექტრო ზეინკალი (1984)
  • N104 ტექნიკური სასწავლებელი (1983 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 09-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (08-12-1999 - 10-05-2002)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)